Tapeta z motywem roślinnym

Tapeta z motywem roślinnym

Aranżacja wnętrz i tapeta z motywem roślinnym – w aranżacji wnętrz niemal nieustannie pojawiają się nowe trendy, jednak tapety z motywem roślinnym wciąż nie przestają być bardzo popularne. Wybór okładzin ściennych z kwiatowym nadrukiem jest tak duży, że bardzo trudno jest dokonać właściwego wyboru. W takim przypadku ważne jest, aby zrozumieć, jakiego efektu oczekujesz.

Warunki wykorzystywania tapety z motywem roślinnym

Jeśli chcesz osiągnąć harmonijne wnętrze, to przy jego projektowaniu powinieneś wziąć pod uwagę pewne zasady. Wielkość nadruku należy wybierać uwzględniając powierzchnię pokoju. Jeśli użyjesz tapety z motywem roślinnym zawierającym bardzo duże elementy w małym pomieszczeniu, będzie ona wyglądać zupełnie nie na miejscu, zdecydowanie lepiej wybrać mniejsze kwiaty.

W przypadku, gdy wybierzesz tapetę z kwiatowym wzorem w chwytliwych kolorach, to pozostałe detale wnętrza powinny być utrzymane w spokojniejszej tonacji, nie przykuwając uwagi. W przypadku, gdy jako akcent wybierzesz jasne dodatki, tekstylia, a nawet oryginalne i jasne meble, tapeta jest wybierana bardziej neutralnie.

Rozważ ogólny styl wnętrza. Jeśli bliższy Ci jest nowoczesny styl, który przejawia się w meblach i wystroju, możesz spokojnie wybrać tapetę z jasnym i dużym kwiatowym nadrukiem. W stylu wiejskim bardziej odpowiednie są małe nadruki na jasnym tle. Zachowaj równowagę kolorów nie tylko we wnętrzu, ale także na tapecie. Ważne jest, abyś nauczył się wyczuwać granicę między efektownym i atrakcyjnym połączeniem a całkowitym złym smakiem.

Zobacz motywy tapet:

Aranżacja wnętrz i tapeta z motywem roślinnym

Warto łączyć tapetę z motywem roślinnym z innymi materiałami wykończeniowymi. Na przykład jedną ze ścian można pokryć tapetą z dużym i jasnym motywem kwiatowym, a resztę pomalować na jeden kolor, zastosować do nich tynk dekoracyjny lub wykończyć ścianę laminatem itp. Jeśli wybierzesz tapetę również na inne ściany, wzór na nich nie powinien kłócić się z motywami kwiatowymi. Dzięki ogromnej różnorodności tapet można strefować pomieszczenia, wyeksponować niektóre przestrzenie, efektownie zaprojektować nisze, rozjaśnić niektóre obszary i wiele więcej. Obrazy z pejzażami doskonale zastąpi tapeta z drobnymi kwiatowymi fragmentami, podkreślą również stylistyczną integralność pomieszczenia.

Podsumowując, możemy zauważyć, co następuje:

W przypadku zastosowania jasnego wzoru wybiera się meble o spokojniejszych i bardziej neutralnych odcieniach. Jeśli pomieszczenie jest małe, nadruk tapety z motywem roślinnym również powinien być mały. Jeśli jest duże, dozwolony jest większy wzór. Aby uzyskać rustykalny wygląd, wybierz tapetę z drobnym i jasnym kwiatowym wzorem. Wybierając fototapety z motywem roślinnym do wnętrza, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę powierzchnię pomieszczenia, stopień naturalnego i ilość sztucznego oświetlenia, wykończenie pozostałych powierzchni, styl pomieszczenia oraz zastosowane meble. Jeśli użyjesz jasnych tapet z małymi kompozycjami kwiatowymi, to na ogólnym tle mogą stworzyć relaksującą atmosferę, jednocześnie ożywią przestrzeń.

Sposób użycia tapety z motywem roślinnym we wnętrzu

Tapeta z motywem roślinnymPrzede wszystkim równowaga i prostota. Użycie nadruku w jasnych kolorach nada pomieszczeniu wyjątkowy efekt, ale ważne jest obserwowanie linii, w przeciwnym razie można uzyskać efekt odwrotny. Ważna jest zasada: jeśli do tapet użyje się nadruku w bardzo jasnych i soczystych kolorach, to meble powinny być wybierane w spokojnych i neutralnych odcieniach, najprostszych formach bez nadmiernego wystroju i dekoracji. W stylu angielskim możesz jednocześnie użyć kilku elementów z kwiatami we wnętrzu. Jednak te dwa style są wyjątkami, dla wszystkich innych powinieneś używać tylko kwiecistych nadruków na ścianach i gładkich powierzchniach, w tym przypadku otrzymasz idealną opcję. Nie zapomnij o doborze rozmiaru. Jeśli pomieszczenie jest małe, nadruk na ścianach również powinien być niewielki. W przypadku, gdy nadal chcesz zobaczyć większe kwiaty w swoim pokoju, ale nie możesz zmienić ich wielkości, wybierz jedną lub dwie ściany na taką tapetą z motywem roślinnym.

Ściany z dużymi rysunkami zawsze wydają się nam wizualnie zbliżać, dlatego pomieszczenie wydaje się mniejsze niż jest. Jeśli wybrałeś fototapety z motywem kwiatowym tylko na jedną ścianę, to na pozostałe wybierane są odcienie monochromatyczne i takie, które będą dokładnie powtarzać odcień kwiatów, ale nie otaczającego ich tła. Innymi słowy, jeśli niebieskie chabry znajdują się na białym tle, to reszta ścian powinna mieć tapetę lub być pomalowana dokładnie na chabrowy kolor. Dopuszczalne jest również zastosowanie neutralnych odcieni na pozostałych ścianach – szary, kremowy, biały itp. Połączenie tapety z motywem roślinnym z paskiem lub kratką będzie wyglądać we wnętrzu imponująco. Surowe geometryczne wzory doskonale wygładzają gładkie i zaokrąglone kwiatowe linie.

Róże na tapecie z motywem roślinnym

Taki nadruk można zastosować do pokoju dziecięcego lub sypialni, idealnie w połączeniu z tłem w pastelowych odcieniach, zbyt jasne kolory mogą po prostu zepsuć atmosferę komfortu.

Piwonie na tapecie z motywem roślinnym

Białe lub różowe piwonie będą doskonałą opcją na tapetę z motywem roślinnym we wnętrzu sypialni: stworzą lekką i relaksującą atmosferę z pewną dozą romantyzmu. Ale żółte lub fioletowe piwonie, najlepiej bardzo małe, mogą ożywić atmosferę na korytarzu lub w kuchni. W każdej oprawie bujne piwonie z pewnością przyciągną wzrok, ponieważ będą wspaniałym akcentem każdego wnętrza.