Rolety dzień noc z Wrocławia

Rolety dzień noc z Wrocławia

Rolety dzień noc z Wrocławia: w aranżacji okien na szczególną uwagę zasługują rolety typu dzień-noc. We Wrocławiu podczas ich produkcji na rolce mocowane są dwa płótna z naprzemiennymi poziomymi paskami przezroczystej i gęstej tkaniny. Zmieniając położenie płócien względem siebie, możesz wybrać wygodny poziom oświetlenia. Projektanci zwykle nie polecają rolet do dekoracji wnętrz domowych, uważając, że tekstylia lepiej radzą sobie z tym zadaniem. Jedynym wyjątkiem są rolety dzień noc, dzięki którym okno zawsze wygląda estetycznie.

Projekt rolet dzień noc we Wrocławiu

Pakiet zawiera rolety dzień noc: komplet prowadnic – sznurków, który pozwala na przyklejenie rolety do otworu okiennego oraz na uchylnym oknie. To uniwersalny mechanizm do montażu na ramach, ścianach, sufitach. Tkanina rolet dzień noc we Wrocławiu składa się z naprzemiennych pasków, z gęstej tkaniny (noc) i przezroczystej siatki (dzień). Jej długość jest dwukrotnie wyższa od tradycyjnej rolety, ponieważ jest narzucana na wał i owijana wokół niego. W trakcie ruchu gęsta tkanina albo zachodzi na siatkę, całkowicie zaciemnia pomieszczenie, albo ją otwiera.

Płótno jest przymocowane do obrotowego wałka za pomocą górnej i dolnej części, dzięki czemu obie warstwy poruszają się jednocześnie. Od spodu zainstalowany jest środek obciążający, który zapobiega przesuwaniu się tkaniny na bok. Możesz regulować przepływ światła bez podnoszenia rolety, wystarczy przesunąć paski tak, aby była otwarta. Okno nie będzie odsłonięte, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rolet. Roleta dzień noc we Wrocławiu montowana jest tak samo jak roleta plisowana, na skrzydle okna (wzdłuż listwy przyszybowej), na ramię lub na otworze, do ściany lub do sufitu.

Aranżacja otworu okiennego z roletami dzień noc we Wrocławiu

Rolety dzień noc z WrocławiaRolety do okien plastikowych dzień-noc znalazły się w nowoczesnych stylach: od minimalizmu po loft. Z łatwością zaprzyjaźnią się z drewnianymi, bawełnianymi i lnianymi detalami w stylu eko. Organza, siateczka jest bazą dla transparentnych pasków. Rolety dzień noc we Wrocławiu powstają z syntetycznych lub gęstych, naturalnych tkanin. Takie rolety do kuchni są piękne i bezpieczne. Tiul lub firanki szybko się brudzą, a nawet gorzej mogą się zapalić. Dlatego do kuchni lepiej kupić osłony, które się nie zapalają, a dzięki ochronnym impregnacjom na długo pozostają świeże i bezpieczne.

Rolety dzień-noc we Wrocławiu różnią się od zwykłych rolet tym, że tkanina znajduje się w dwóch warstwach po obu stronach wałka, natomiast ma na przemian przezroczyste i nieprzezroczyste paski. Te dwuwarstwowe rolety doskonale sprawdzają się w salonach i przestrzeniach biurowych, zastępując zwykłe rolety, pełnią tę samą funkcję, ale są znacznie bardziej praktyczne. Najczęściej można je zobaczyć na oknach kuchni oraz na konstrukcjach okien balkonu.

Zasada działania i odmiany rolet dzień-noc we Wrocławiu

Rolety dzień noc we Wrocławiu to funkcjonalny system ochrony przed światłem zawieszone na specjalnej rolce zamontowanej nad otworem okiennym lub w górnej części ramy okiennej.

Oferujemy kilka rodzajów rolet z naprzemiennymi paskami przezroczystymi i nieprzezroczystymi:

  • Wolnowiszące – bez pudełka i prowadnic. Ten projekt jest łatwy w montażu, zarówno na ramie okiennej, jak i na ścianie lub suficie.
  • Kaseta – wał takich zasłon znajduje się w specjalnym pudełku kasetowym, ten system ochrony przeciwsłonecznej jest mocowany bezpośrednio do okna, a boczne prowadnice zapewniają dokładne dopasowanie.

Dzięki swoim cechom konstrukcyjnym rolety dzień-noc są bardzo funkcjonalne i pozwalają jednym ruchem łatwo regulować stopień oświetlenia w pomieszczeniu. Gdy wałek się obraca, obie warstwy tkaniny zaczynają się przesuwać, a paski zachodzą na siebie. Jeśli nieprzepuszczalne odcinki tkaniny pokrywają się, zapewnione jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Kupując rolety dzień-noc we Wrocławiu możesz być pewien, że wybrałeś jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań, bezpośrednie światło słoneczne nie sprawi Ci żadnej niedogodności, w łatwy sposób możesz kontrolować stopień oświetlenia. Oferujemy szeroką gamę osłon przeciwsłonecznych w niskich cenach.

Nasz katalog zawiera modele o różnych wzorach:

  • Monochromatyczne i teksturowane. Typ otwarty, kasetowy, z prowadnicami. Mini format i długie do drzwi balkonowych Z różnymi rodzajami montażu: na ścianie lub suficie, na ramie okiennej, bez wiercenia otworów.
  • Spokojne i wyraziste kolory. Asortyment rolet dzień-noc we Wrocławiu pozwoli wybrać opcję, która będzie odpowiadać pod każdym względem. Przy wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor i rodzaj rolet, ale także na ich szerokość, materiał ramy i płótna, sposób mocowania, obecność prowadnic.

Walory rolet dzień noc we Wrocławiu

  • Możliwość montażu na oknie z tworzywa sztucznego bez przewiercania ramy. Wygodna regulacja stopnia oświetlenia. Rolety są estetyczne, wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Można je uznać za opcję do pokoju dziecięcego.
  • Kompaktowe wymiary rolet sprawiają, że można je wykorzystać do dekoracji okien w łazience.
  • Zapewniają naturalne światło bez odblasków na powierzchniach odbijających światło. Zapewnia to komfortowe warunki pracy przy komputerze lub laptopie.
  • Obecność poziomych pasków na zasłonach powinna harmonizować z ogólnym stylem pomieszczenia. Podczas podnoszenia i opuszczania rolet regulowany jest nie tylko poziom oświetlenia, ale także wysokość samego płótna.

Korzystanie z rolet dzień noc we wnętrzu

Nie ma ograniczeń projektowych. Ale najlepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych w stylu minimalizmu, hi-tech, loftu. Możesz wybrać ciekawe opcje w stylu skandynawskim i japońskim. A jeśli użyjesz tkaniny z kwiatowym wzorem, uzyskasz stylistykę Prowansji. Stosowane są głównie jako osłona przeciwsłoneczna na werandach, balkonach, loggiach. Poziome pasy optycznie powiększają pomieszczenie, a konstrukcja pozwala na zamontowanie rolet w oknach przy zlewie lub kuchence, gdzie tiul i zasłony byłyby nieodpowiednie, a czasem niebezpieczne.