Jak zorganizować półkolonie na wsi?

11 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Jak zorganizować półkolonie na wsi? Obecnie dzieci spędzają zbyt wiele czasu w pomieszczeniach zamkniętych, a większość tego czasu spędzają siedząc, oglądając telewizję lub bawiąc się urządzeniami elektronicznymi, co zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy. Z większą ilością czasu spędzanego przed ekranem i mniejszą aktywnością fizyczną, dzieci nie uczą się, jak spędzać ciche, kontemplacyjne chwile lub uzyskać wystarczającą ilość ćwiczeń w naturalnym środowisku. Ale nie chodzi tu tylko o dzieci, my dorośli również możemy cierpieć na deficyt natury.

Gdziekolwiek jesteś, jest wiele możliwości, aby wyjść na zewnątrz. Jeśli więc szukasz sposobów, aby zorganizować dzieciom półkolonie na wsi, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tu nie tylko kwestie związane z organizacją wydarzenia, ale i propozycje wspaniałych zabaw które dzieci z pewnością pokochają. Wypoczynek na wsi może być aktywny i produktywny!

Magia natury

Jak zorganizować półkolonie na wsi?Jest coś magicznego w przebywaniu na łonie natury, zwłaszcza gdy zajęcia są zupełnie niestrukturalne. Nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz i zbadać autentyczny potencjał terenów zewnętrznych jako prawdziwej siłowni na świeżym powietrzu – skakanie przez strumienie, wykorzystywanie powalonych drzew jako wymyślonych torów przeszkód, gonienie się ze wzgórza na wzgórze może być ekscytującym i wyczerpującym doświadczeniem. Częścią wyjścia na łono natury jest wykorzystanie naturalnej ciekawości dzieci. Zaangażuj je więc w przygody na łonie natury – na przykład wyprawę na ryby do lokalnego potoku lub odkrywanie części lasu, w której nigdy wcześniej nie byliście. Ożywiaj zmysły – na przykład badaj różne tekstury i kolory lub wymień, ile różnych dźwięków natury napotkasz. Możesz nawet przebrać się za ulubioną postać z kreskówki i stać się jej superbohaterem, co sprawi, że wyprawa będzie jeszcze bardziej pełna przygód. Nie ma nic lepszego niż wyjście na łono natury, poczucie ciepła bijącego od słońca i delikatny powiew wiatru. Przejażdżka rowerem, zwłaszcza w okolicy, która jest w dużej mierze niezaludniona i pełna wzgórz, to wspaniała gratka dla wszystkich. Dzieci to mali odkrywcy, którzy kochają rozwiązywać łamigłówki i zagadki. Poproś je o zbieranie nowych liści, które zobaczą lub znalezienie określonych rodzajów skał. Dzieci uwielbiają brać te przedmioty i zbierać je. Później możesz użyć szkła powiększającego, aby zobaczyć prawdziwie “ukryte” cechy tych klejnotów.

Półkolonie na wsi – także zimą!

Zbyt wiele osób odrywa się od przyrody zimą – ale to właśnie wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa! Ubierz się, załóż szalik i wyjdź na zewnątrz. Tak, nawet wyjdź na śnieg. Dzieci uwielbiają jeździć na łyżwach na specjalnie przygotowanym lodowisku lub zjeżdżać na sankach z górki – na wsi jest wiele możliwości uprawiania sportów zimowych. To świetny sposób na spędzenie popołudnia. Piesze wędrówki to świetny sposób, aby ponownie połączyć się z naturą. Będziesz miał mnóstwo czasu, aby zatrzymać się i obserwować rzeczy wokół ciebie, lub wypróbować nowe szlaki turystyczne, których nigdy wcześniej nie używałeś. Jest to również świetny sposób na rozmowy z dziećmi i dowiedzenie się, co im chodzi po głowie. Dzieci muszą nauczyć się, jak spędzać chwile na cichej kontemplacji. Muszą nauczyć się, jak to jest obcować z naturą. Pozwól dzieciom siedzieć i obserwować drzewo, zwracając baczną uwagę i obserwując każdego, kto przechodzi obok. Albo niech zbadają spokojny staw, aby zobaczyć różne rodzaje ryb poruszających się i skaczących pod powierzchnią. Wykorzystując krajobraz jako plac zabaw, powrócisz do kontaktu z naturą i pomożesz dzieciom zrozumieć tajemnicę życia wokół nas. A co najlepsze, możesz być całkowicie pozbawiony sztywnych ram i pozwolić dzieciom odkrywać świat w ich własnym tempie.

Aspekty organizacyjne

Ważne jest, aby wiedzieć, do jakiej grupy wiekowej chcesz dotrzeć. Jeśli możesz zawęzić lub skategoryzować grupy według grupy wiekowej, będziesz w stanie zapewnić najlepsze doświadczenia dla dzieci, które będą spędzać czas ze swoimi rówieśnikami. Jeśli jesteś trenerem sportowym, instruktorem tańca lub ekspertem w dziedzinie fotografii, będziesz chciał zorganizować obóz letni w oparciu o swoją specjalizację. Jeśli jednak nie, zaleca się, abyś wybrał obszar zainteresowania, taki jak ceramika, sztuka, itp. Ważna jest cena. Musisz ustalić uczciwą cenę za obóz w oparciu o koszty, które ponosisz, takie jak wynajem pokoju, zakup sprzętu, jedzenie itp. Możesz zacząć od stworzenia bazy danych rodziców w Twojej okolicy. Napisz do nich o swoim obozie letnim. Określ czas trwania letnich wakacji. Kiedy już to zrobisz, stwórz strukturę i harmonogram. Powinieneś zacząć przyjmować wstępne zapisy tak wcześnie jak to możliwe. Półkolonie na wsi to świetny pomysł na zorganizowanie wolnego czasu. Wieś oferuje wiele atrakcji, które na pierwszy rzut oka nie zauważamy. Pachnący las, zachwycające strumyki i wielkie tereny do zabawy – to tylko niektóre zalety wsi. Z pewnością pobyt na wsi pozwoli się dzieciom wyciszyć i uwolnić od zgiełku miasta. Organizacja półkolonii na wsi to gra warta świeczki!