Hurtownie płytek

Hurtownie płytek

Dzisiaj hurtownie płytek cieszą się dużą popularnością. Nie jest to jednak zaskakujące, ponieważ możemy tam dostać produkty w bardzo atrakcyjnych dla konsumentów cenach. Popularne są materiały drugiej klasy, które są znacznie tańsze w zakupie. Jakie są wady płytek klasy II? Dlaczego etap wyboru płytek jest tak ważny? Kiedy warto zdecydować się na zakup płytek drugiej klasy w hurtowni? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Jakie są wady płytek klasy II?

Hurtownie płytek
Hurtownie płytek

Hurtownie płytek oferują czasami produkty drugiej klasy po cenach znacznie niższych od standardowych. Warto jednak zauważyć, że nie istnieje klasyfikacja odgórna, która mogłaby wskazać i wyjaśnić, na ile płytki powinny odbiegać od standardów produkcyjnych, a także jakie wady muszą istnieć, aby można było przypisać im drugą lub trzecią warstwę. doświadczenie, sami producenci Klasyfikuj to w firmie. W praktyce oznacza to, że wadliwe płytki, które u jednego producenta mają 2 klasę, u innego mogą być 3 klasą. Kryteria, do jakiej kategorii zostanie przypisany ten rodzaj materiału, są różne. W niektórych przypadkach wady są tak małe, że są ledwo zauważalne. Niemniej jednak można zidentyfikować niektóre z najczęstszych wad, klasyfikując płytki do drugiej kategorii. Mowa o drobnych rysach, drobnych przebarwieniach, minimalnych plamach, odłamkach emalii. Nieco brakujące narożniki, niestandardowe rozmiary i nietypowe kolory są również powszechne. W skrajnych przypadkach kąt szkliwa nie jest idealnie prosty – niewielkie odchylenie może sprawić, że płytki będą wtórne, co oznacza, że ​​kosztują konsumentów dużo mniej.

Jak można wywnioskować, płytki drugorzędne nie mają nic wspólnego z gnijącym materiałem, który można tylko wyrzucić. Hurtownie płytek często oferują tego typu produkty, które konsumenci chętnie kupują. Materiał, który z powodzeniem można zastosować w pomieszczeniu, które ma być funkcjonalne, ale mało atrakcyjne, można kupić w znacznie niższej cenie. Ponadto niektóre defekty są ledwo zauważalne lub tylko słabo widoczne. Wtedy warto pokazać swój artystyczny zmysł – czasem rozwiązuje się to układając glazurę w nieco inny sposób. Klienci są generalnie zadowoleni z płytek wtórnych, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, ile pieniędzy można zaoszczędzić. Dlatego hurtownie płytek są świetnym miejscem do znalezienia tego typu produktów i cieszą się, że mogą być znacznie tańsze.

Zobacz koniecznie:

Dlaczego etap wyboru płytek jest tak ważny?

Hurtownie płytek są popularne wśród konsumentów. Warto jednak zauważyć, że wiele zależy od etapu, na którym produkt zostanie odrzucony i sklasyfikowany jako II Gatunek. Bardzo powszechne są płytki, które są polerowane lub wykańczane po wyprodukowaniu, co oznacza, że ​​są uważane za wysokiej jakości zaraz po wyprodukowaniu. Jeśli chodzi o rektyfikację, jest to popularny proces cięcia płytek z pieca, w którym są wypalane. W praktyce oznacza to, że różnice w długościach krawędzi dochodzące do 0,2 mm są czasami niezauważalne. W tym przypadku kąt zawsze wynosi 90 stopni. Jest to więc proces opcjonalny, który gwarantuje wyższą jakość płytek, a także ten sam rozmiar. Jeśli chodzi o polerowanie, to, czy przejść przez ten proces, zależy od tego, czy wcześniej należały one do pierwszego poziomu. Dlatego warto zauważyć, że są one wyższej jakości niż płytki, które w pierwszym etapie produkcji zostały zakwalifikowane do II klasy. Hurtownie płytek oferują wiele różnych produktów, a sposób ich wykonania i aspekty wizualne są często wystarczająco dobre, aby klienci mogli je kupić.

Kiedy warto zdecydować się na zakup płytek drugiej klasy w hurtowni?

Jak już wspomnieliśmy, hurtownie płytek oferują czasem produkty drugiej klasy, które niekoniecznie są niskiej jakości, a na pewno są znacznie tańsze, dlatego są chętnie kupowane. Ale kiedy warto kupić? Po pierwsze, gdy wada jest błaha i pozornie niezauważalna dla konsumentów. Czasem też nie chcemy, aby pomieszczenie było piękne – powinno pełnić jedynie funkcje praktyczne. Na przykład mówimy o piwnicach, kotłowniach, garażach, pomieszczeniach gospodarczych. Jeśli nasza technika układania jest zadowalająca i potrafimy sprytnie ukryć ewentualne nieścisłości, sprawdzi się również druga klasa. Czasami nasze możliwości finansowe nie wystarczają, ale druga jakość jest znacznie tańsza, co pozwala na ostateczny zakup.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl