Laptop ASUS VivoBook S15 – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Laptop ASUS VivoBook S15 - dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zakup nowego laptopa w zdecydowanej większości przypadków jest nieco problematyczny. Dzieje się tak, bowiem wyróżnić możemy wiele różnych egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i aspektami wizualnymi. Laptop ASUS VivoBook S15 – dlaczego warto się na niego zdecydować? Czy charakteryzuje się wydajnością i energooszczędnością? Czy wcześniej wspomniany model sprawdzi się do gier? Jak wygląda kwestia designu danego modelu? Dlaczego tak właściwie warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Laptop ASUS VivoBook S15 – wydajny i energooszczędny?

Decydując się na zakup nowego laptopa, w pierwszej kolejności musimy zwracać uwagę na podstawowe podzespoły, wśród których warto wyróżnić procesor, kartę graficzną, dysk twardy, pamięć RAM. W przypadku laptopa ASUS VivoBook S15 mamy do czynienia z wydajnym procesorem Inel Core i5-1021U, która pochodzi ze szczególnie energooszczędnej serii. Nawet w przypadku pełnego obciążenia moc na poziomie 15 watów jest w pełni satysfakcjonująca i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie zasobów akumulatora, co ma bezpośredni wpływ na długość pracy na baterii. Laptop ASUS VivoBook S15 może być używany bez konieczności ładowania nawet przez 8 godzin, co jest ogromną zaletą podczas podróży. Ze względu na to, że procesor nie przegrzewa się- wentylatory często nie są potrzebne. Podczas normalnej pracy są właściwie niesłyszane, natomiast pod pełnym obciążeniem liczba decybeli jest umiarkowana. Wydaje Ci się, że ze względu na energooszczędność laptop nie ma odpowiedniej ilości mocy? Jesteś w ogromnym błędzie! Cztery rdzenie sprawdzą się nie tylko w aplikacjach biurowych, ale także w nieco bardziej wymagających programach lub grach.

ASUS VivoBook S15 – idealny podczas podróży?

Laptop ASUS VivoBook S15 - dlaczego warto się na niego zdecydować?Laptop ASUS VivoBook S15 z pewnością sprawdzi się dla osób, które regularnie podróżują po świecie. Pomimo ekranu 15 cali, VivoBook charakteryzuje się lekkością, bowiem jego waga nie przekracza 2 kilogramów. Pod żadnym pozorem nie przeszkadza to w normalnym przemieszczaniu się pomiędzy pracą a domem. Co ciekawe, dodatkowe centymetry wykorzystane zostały na klawisze numeryczne, a także na stosunkowo długi gładzik. Obsługa urządzenia jest w pełni satysfakcjonująca pomimo tego, że w tym przypadku nie możemy liczyć na ekran dotykowy. Warto wspomnieć o tym, że klawiatura daje dobre komunikaty zwrotne podczas pisania. W konsekwencji wpisywanie długich tekstów nie jest uciążliwe, natomiast podświetlane klawisze sprawdzą się podczas użytkowania z urządzenia w ciemności. Klawisze rozmieszczone są nieco ciaśniej, jednakże nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu. Po czasie spostrzeżemy wiele zalet takiego rozwiązania. Dość ciekawy jest klawisz “Enter”, który charakteryzuje się obwódką w jaskrawym kolorze. 

Wyświetla VivoBook S15 – czy sprawdzi się do gier?

Warto wspomnieć o podzespołach laptopa ASUS VivoBook S15, które sprawdzą się także do gier. Z pewnością w pierwszej kolejności powinniśmy wyróżnić procesor AMD Ryzen 7 4700U ze zintegrowanym rdzeniem Radeon. Również 16 gigabajtów pamięci RAM jest wartością w pełni satysfakcjonującą, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ciekawym rozwiązaniem jest także dysk PCIe 512 GB, który w każdej chwili może być udoskonalony. Procesor laptopa ASUS VivoBook S15 posiada aż 8 rdzeni, których częstotliwość jest na poziomie 2 GHz. W przypadku załączenia się funkcjo Boost możemy liczyć nawet na 4,1 GHz, co w skrajnych przypadkach jest zbawiennym udogodnieniem. Laptop posiada średnią TDP na poziomie 15W, jednakże architektura rdzenia Zen 2 to gwarancja dużej wydajności. Popularne gry online, jak chociażby Counter Strike: Global Offensive w tym przypadku działają doskonale. Warto wspomnieć o tym, że użytkownik może na własną rękę wymienić dysk twardy, jeśli 512 GB okaże się zbyt małą wartością.

Dlaczego warto zdecydować się na laptop ASUS VivoBook S15?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, dlaczego laptop ASUS VivoBook S15 jest godny uwagi. Kluczową kwestia jest satysfakcjonująca cena. Trudno jest znaleźć na rynku elektronicznym model, który pomimo takiej samej ceny posiada również tak wydajne podzespoły. Dodatkowo niezwykle istotnym dodatkiem jest energooszczędność urządzenia. W konsekwencji laptop ASUS VivoBook S15 sprawdzi się w podróżach. Możemy korzystać z baterii przez nawet 8 godzin, co jest w pełni satysfakcjonującą wartością. Procesor i karta graficzna sprawdzi się zarówno do podstawowych czynności, jak i do tych najbardziej zaawansowanych. Również sam wygląd jest bardzo atrakcyjny. Laptop posiada metalową obudowę, dodatkowo jest poręczny, lekki i schludny. Obudowa jest dobrze dopasowana, nie trzeszczy. Już na pierwszy rzut oka jest solidna i wytrzymała, pomimo stosunkowo cienkiego tworzywa. W połączeniu z dużą liczbą przydatnych złączy cały zestaw zaspokoi nawet największych maniaków.