Jakie rolety dzień noc

Jakie rolety dzień noc

Jakie rolety dzień noc biją dziś wszelkie rekordy popularności i stopniowo wypierają nawet takie klasyki jak zasłony i firanki? W końcu to najnowszy i najdoskonalszy system rolet, a właściwie rolety 2 w 1.To fakt, że na tkaninie przeplatają się przezroczyste i nieprzezroczyste paski, nadał im zabawną nazwę – zebra. Ciekawy projekt stworzony przy pomocy nowoczesnych żaluzji na wymiar to rzeczywistość, którą ożywia wielu właścicieli mieszkań i domów, znających się na stylowej funkcjonalności. Pomimo tego, że rolety okienne od dawna są używane w przestrzeni domowej i biurowej, produkcja nowych typów nigdy nie przestaje zadziwiać.

Co jest takiego interesującego w osłonach okiennych poziomych typu zebra?

Rolety dzień i noc zbudowane są z dwóch rodzajów tkaniny i połączone rolką. Płótna składają się z naprzemiennych pasków tkaniny – jeden z nich jest gęstszy, a drugi bardziej przezroczysty. Stopień przezroczystości każdej z tkanin zależy od potrzeb. Gęste pasy tkaniny mogą zapewnić stopień ochrony przed słońcem, sięgający 100% (zaciemnienie). Natomiast jasne mogą być albo półprzezroczyste, albo całkowicie przezroczyste. Jakie rolety dzień noc wybrać? Trzeba kierować się ich przeznaczeniem, wystrojem wnętrza, kolorem ram okiennych oraz ich rozmiarem. Osłony okienne muszą harmonizować ze stylistyką panującą w danym pomieszczeniu.

Zalety osłon okiennych – zebra

Jaki jest powód miłości kupujących do żaluzji dzień noc?

 • Nieskończony wybór materiałów, kolorów, wzorów, faktur, z których wykonane są rolety dzień noc, a także możliwość zamówienia ich na wymiar
 • Łatwość stworzenia pożądanego natężenia oświetlenia w pomieszczeniu, od nieskrępowanego dostępu słońca (przy podniesionych roletach) po całkowite zaciemnienie (przy użyciu trybu nocnego z materiałami zaciemniającymi)
 • Przyjemnie wyglądający materiał rolet na zamówienie, który w przeciwieństwie do żaluzji plastikowych nie nadaje pomieszczeniu biurowego wyglądu i nie umniejsza jego przytulności
 • Różnorodne systemy mocowania rolet okiennych do ścian, sufitów i okien
 • Wizualna ekspansja przestrzeni dzięki zastosowaniu poziomych pasków w projektowaniu rolet zebry
 • Nowoczesność tkanin używanych do produkcji rolet dzień i noc.
 • Możliwość montowania zarówno na oknach plastikowych i drewnianych.

Czym wyróżniają się osłony okienne zebra?

Roleta dzień noc znajdzie swoje miejsce w klasycznych i nowoczesnych stylach. Pozwala wygodnie regulować rozproszenie światła od silnego oświetlenia do przyciemnienia. Struktura tkaniny przypomina poziomą zebrę, równoległe pasy materiału zaciemniającego przeplatają się paskami cienkiej, przezroczystej siateczki. Żaluzje dzień noc są chętnie wybierane do sypialni, ale można je zainstalować również do salonu, w każdym pomieszczeniu spełnią swoje zadanie i ograniczą dostęp promieni słonecznych.

Dlaczego ich popularność stale rośnie?

 • Niepowtarzalny i estetyczny design. Paski tkaniny optycznie powiększają pomieszczenie. Indywidualne modele żaluzji na wymiar można znaleźć dla każdego projektu wnętrza. Produkt nie wymaga prania, wystarczy przetrzeć lamele wilgotną szmatką.
 • Niezawodność. Rolety na zamówienie tego typu wyróżniają się długą żywotnością oraz niezawodnym systemem sterowania mechanizmem. Do produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości tkaniny, które są impregnowane specjalnymi środkami antybakteryjnymi.
 • Rolety dzień noc są nowoczesne i piękne, tworzą przytulność w sypialni. Na taras można kupić żaluzje z warstwą antyrefleksyjną i termoizolacyjną.

Jak osłony okienne zebra odnajdują się w różnych pomieszczeniach?

Jakie rolety dzień nocPrawidłowy dobór żaluzji na wymiar może zapewnić całkowitą ciemność w pomieszczeniu, dlatego przydadzą się w sypialni lub pokoju dziecięcym, gdy trzeba stworzyć wszelkie warunki do wypoczynku i snu. Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc? Ten model rolet dopasowuje się do każdego rodzaju wnętrza i wystroju, a wiele odcieni i faktur dostępnych u producenta pozwala wybrać dokładnie taki model, który będzie bardziej odpowiedni do sypialni, salonu, a nawet łazienki. Rolety dzień noc różnią się od klasycznych modeli tkaniną. Materiały użyte do ich produkcji wykonane są przy użyciu specjalnej technologii, która zapewnia: odporność na światło słoneczne, właściwości antystatyczne. A także bezpieczeństwo środowiska, określoną przepuszczalność światła.

Mechanizm samoblokujący niektórych modeli pozwala na utrzymanie ich w pozycji:

 • Otwarty – pozwala bez ograniczeń wpuszczać światło dzienne do wnętrza
 • Półotwarte – dostosowanie ilości światła słonecznego do własnych preferencji
 • Zamknięte – całkowicie zaciemni pomieszczenie i zapewni maksimum prywatności.

Rolety dzień i noc, łączą funkcje nowoczesnej osłony przeciwsłonecznej. Posiadają dwa niezależne układy sznurkowe (na szynie aluminiowej) do regulacji wysokości warstw (po dwa sznurki podnoszące rolety z prawej i lewej strony). Mechanizm żaluzji dzień noc w kasecie ukryty jest w estetycznej skrzynce z PVC lub aluminium, która z łatwością wkomponuje się w każde wnętrze. Ten typ rolet może uzupełniać lub zdominować całą kompozycję, wśród nich uda się znaleźć delikatne neutrale i kontrastujące jasne kolory. Mechanizm z prowadnicami to niestandardowe rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników aranżacji wnętrz.