Jaki fason płaszcza dla puszystej

Jaki fason płaszcza dla puszystej

Marzysz o pięknych i zarazem eleganckich stylizacjach. Jesteś w rozmiarze plus size i myślisz, że to niemożliwe? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że moda nie kończy się na rozmiarze 36! Jest wręcz przeciwnie. Jaki fason płaszcza dla puszystej Każdy kto choć trochę interesuje się modą, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podstawą niemal każdej eleganckiej stylizacji jest odzież wierzchnia. Choć dla wielu osób tego typu ubrania kojarzą się głównie z zimą, należy jasno zaznaczyć, że obecnie cienkie kurtki oraz lekkie płaszcze, są wspaniałym dodatkiem do stylizacji przez cały rok. Jeśli zatem szukasz idealnego płaszcza plus size, doskonale trafiłaś, ponieważ właśnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki poradnik, z którego dowiesz się między innymi tego jaki fason płaszcza warto wybrać. 

Poznaj swoją figurę 

Jak łatwo można się domyślić, znalezienie idealnie dopasowanej odzieży plus size bywa naprawdę skomplikowane. Kobiecy o nieco bardziej pełnych kształtach muszą niestety zmagać się z tym, że w przypadku tradycyjnych ubrań nie wszystko musi leżeć jak ulał. W takich sytuacjach Panie najczęściej decydują się na wizytę u krawcowej, która wszystko dokładnie zmierzy i poprawi. Niestety tego typu poprawki, mogą okazać się kosztowne, zwłaszcza, gdy trzeba poprawiać niemal każdą nowo zakupioną rzecz. A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że wcale nie musi tak być i możesz kupować idealnie dopasowane ubrania, które nie wymagają już ingerencji igły oraz nici? Wbrew pozorom to jest możliwe, a cały sekret tkwi w poznawaniu swojego ciała. Sam fakt tego, że jesteś plus size nie sprawia jeszcze, że wszystkie większe ubrania będą dla Ciebie odpowiednie. Aby móc w pełni cieszyć się dobrze dobranymi ubraniami, należy najpierw określić typ swojej sylwetki. Obecnie do najpopularniejszych typów sylwetki należą: jabłko, gruszka, klepsydra oraz tak zwany prostokąt. Dla osób, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z tego typu nazewnictwem, już spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż ,,jabłkiem” nazywany figurę kobiety, która charakteryzuje się dość mocno rozbudowaną górą sylwetki (biustem oraz brzuchem) oraz bardzo zgrabnymi oraz szczupłymi nogami. Kobiety o tym typie figury często skarżą się na tak zwaną otyłość brzuszną oraz na bardzo duży biust. Kolejnym typem sylwetki jest ,,gruszka”. Do niedawna gruszka była jedną z najbardziej znienawidzonych rodzajów figur, jednak dzisiaj Panie wprost uwielbiają ten typ sylwetki. Wszystko za sprawą dość pokaźnych rozmiarów ud oraz pośladków, które są nieodłącznym elementem gruszki. ,,Prostokąt” to figura, która jednych zachwyca, a innych z kolei odpycha. Niewątpliwie jest to kwestia preferencji, prostokąt jest to bowiem figura, która nie posiada typowo ,,kobiecych” kształtów, posiadaczki sylwetki w stylu prostokąta mogą zatem dowolnie dobierać stylizacje. Ostatnią, a zarazem najbardziej lubianą sylwetką jest klepsydra. Klepsydra to figura wprost idealna dla kobiety. Panie o tej figurze mogą pochwalić się pięknie zachowanymi proporcjami, a także szerokimi biodrami oraz stosunkowo dużym biustem. 

Jak dobrać płaszcz? 

Eleganckie płaszcze dla puszystych, są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Teraz, gdy znasz już swój typ sylwetki, śmiało możesz zastanowić się nad tym, jaki fason płaszcza będzie do Ciebie najbardziej pasował. Jeśli jednak nadal nie orientujesz się w tym tekście zbyt dobrze, przygotowaliśmy dla Ciebie szybką ściągę składająca się z kilku rad, dzięki którym będziesz mogła dokonać właściwego wyboru. 

Jaki fason płaszcza dla puszystejNajważniejszą kwestią, o której warto jest pamiętać, jest fakt, że płaszcze w stylu szlafrokowym są doskonałym rozwiązaniem dla każdego typu sylwetki. Dlaczego? Otóż płaszcze szlafrokowe to połączenie niewymuszonej elegancji z ponadczasową klasyką, która współgra z każdą kobietą. Pasek, który znajduje się mniej więcej w okolicy brzucha, doskonale podkreśla talię w przypadku klepsydr oraz prostokątów, a także wizualne wyszczupla obszar brzucha u posiadaczek figury w stylu jabłka. Co więcej, należy dodać, że lekko rozchodzący się dół płaszcza, maskuje nieco większe biodra, a także sprawia, że uda wydają się być znacznie szczuplejsze, jest to zatem propozycja również dla gruszek. Każda kobieta, która miała okazję nosić lub przynajmniej przymierzyć płaszcz o tym fasonie, z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że jest to płaszcz idealny na każdą okazję! 

Oprócz płaszcza szlafrokowego są jednak jeszcze inne fasony, które postaramy się przypasować do poszczególnych figur. Zacznijmy zatem od klasycznego płaszcza o prostym kroju. Ta elegancka propozycja sprawdzi się w przypadku jabłek. Proste ramiona oraz klasyczny krój płaszcza, sprawdzi się bowiem doskonale przy maskowaniu nieco okrągłego brzuszka. Dla Pań o figurze klepsydry, mamy dobrą wiadomość, przy takich proporcjach można nosić wszystkie fasony, bez obaw o to, czy będzie się w nich wyglądało korzystnie. Gruszki, czyli kobiety o dużych udach oraz pupie, powinny pozostać przy lekko rozkloszowanych krojach, które zakryją dół sylwetki, tworząc razem idealnie symetryczną całość (tą samą zasadą należy kierować się przy zakupie sukienek dla puszystych).