Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin: z różnych przyczyn niekiedy dochodzi do sytuacji, w której stracimy naszego zęba. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale także problematyczne, bowiem utrudnia spożywanie posiłków. W takich przypadkach strzałem w dziesiątkę mogą okazać się implanty, które w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Czym są implanty zębów? Jak w praktyce wygląda leczenie implantologiczne? Czy w każdym przypadku możliwe jest wszczepienie implantu? Co jeszcze warto wiedzieć na temat implantów zębów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Polecamy : https://iszczecinek.pl/pl/651_materialy_partnera/26320_jak-sie-robi-implanty-zebow.html

Czym są implanty zębów?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat implantów zębów https://doboszimplanty.pl/cennik/, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, czym one tak właściwie są. Gdybyśmy zdecydowali się na ich zdefiniowanie, wówczas moglibyśmy treściwie stwierdzić, że jest to sztuczny zamiennik korzenia zęba. W praktyce temat ten jest jednak znacznie bardziej zaawansowany. Tego typu elementy w zdecydowanej większości przypadków są zbudowane ze stopów tytanu. Ich kształt przypomina walca o porowatej i gwintowanej powierzchni. Głównym zadaniem implantu jest jego połączenie z kością, co nosi nazwę osteointegracji. Dodatkowym aspektem jest przenoszenie sił żucia bezpośrednio na naszą kość. Dzięki temu spożywanie posiłków jest znacznie mniej problematyczne- warto mieć to na uwadze. Implanty zębów Szczecin to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo.

Jak w praktyce wygląda leczenie implantologiczne?

Implanty zębów Szczecin
Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin wszczepiane są w kilku etapach. Na początku odbywa się konsultacja pomiędzy lekarzem i pacjentem. Ten pierwszy zbiera podstawowe informacje, zaznajamia się z uzębieniem pacjenta, jednocześnie ocenia możliwości co do odbudowy braków zębowych za pomocą implantów. Jednym z podstawowych badań, które są wykonywane niemalże za każdym razem, jest leczenie RTG pantomograficzne. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pacjent kierowany jest na dodatkowe badania, czego przykładem jest tomografia komputerowa lub densytometria kości. Po zebraniu wszystkich informacji i dogłębnej analizie, ustalany jest plan leczenia. Zabieg, który powszechnie nazywany jest implantacją, jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Wbrew powszechnym opiniom- jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Wszystkie czynności są wykonywane w sposób delikatny, w konsekwencji implanty zębów Szczecin zostaną wstawione bez większego dyskomfortu. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia, w jaki sposób postępować, aby całość odpowiednio się goiła. Po około dwóch tygodniach odbywa się wizyta kontrolna. Jeśli chodzi o wykonanie pracy protetycznej, która oparta jest na implancie, to ma ona miejsce z reguły w okresie od dwóch do sześciu miesięcy po zakończeniu zabiegu implantacji.

Czy w każdym przypadku możliwe jest wszczepienie implantu?

Implanty zębów Szczecin https://doboszimplanty.pl/ niekiedy wydają się być zbawieniem. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie w każdym przypadku możemy spróbować takiego rozwiązania. Przede wszystkim musimy odrzucić taką możliwość, jeśli nasz ogólny stan zdrowia nam to uniemożliwia. W praktyce jednak najczęstszym powodem niewykonania implantacji jest mierna jakość kości, która jest niezbędna do tego, aby umieścić implant. Niekiedy w wyniku problemów zdrowotnych dojdzie do tego, że zaniknie tkanka kostna. Konsekwencją tego jest niemożność wykonania implantacji lub konieczność wykonania dodatkowych zabiegów, które mają na celu odbudowę kości. Pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu może to przedłużyć cały proces leczenia, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Dodatkowo wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które niekiedy nie należą do najniższych. Nie zmienia to jednak faktu, że uzupełnienie zęba brakującego w możliwie najkrótszym czasie ma ogromne znaczenie, a my nie powinniśmy tego bagatelizować. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat implantów zębów?

Implanty zębów Szczecin wydają się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Nadal jednak pacjenci mogą mieć szereg wątpliwości w tym zakresie. Jedną z nich jest to czy implantologiczne leczenie jest bezpieczne. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: zdecydowanie tak! W 99% cały zabieg kończy się powodzeniem. Wyjątkiem jest sytuacja, w której nie dojdzie do zrostu implantu – wówczas konieczne jest jego usunięcie i powtórzenie procesu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że implanty zębów Szczecin są w stanie uzupełnić każdą grupę zębów. Z implantów możemy cieszyć się przez całe życie. Nie zapominajmy jednak, że na okres przetrwania implantów wpływ może mieć nasz stan zdrowia, stan zębów, higiena. O implanty dbamy identycznie, jak o naturalne zęby- do czyszczenia także używa się tych samych środków. Co więcej, implanty powinny podlegać wizytom kontrolnym, podobnie jak nasze uzębienie. Posiadając implanty zębów Szczecin https://www.potsite.pl/implanty-zebow-w-szczecinie/ nadal możemy wykonywać badania, takie jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Koszty zabiegu ustalane są indywidualnie.