Fasony sukni ślubnych – na co zwrócić uwagę?

Fasony sukni ślubnych – na co zwrócić uwagę?

Trendy w modzie ślubnej zmieniają się nieco wolniej, niż w modzie codziennej, ale nie oznacza to, że obecne suknie ślubne nie różnią się od tych, które był popularna kilkanaście lat temu. Fasony sukni ślubnych – na co zwrócić uwagę? Fasony się zmieniają, projektanci sukni ślubnych wychodzą naprzeciw kobietom o różnej budowie ciała i różnych osobowościach. Dzięki temu przyszłe Panny Młode mają duży wybór. Poniżej krótki przewodnik po różnych typach fasonów, które najczęściej możemy znaleźć w sklepach z modą ślubną.

  • Suknie ślubne – fason A

Fasony sukni ślubnych – na co zwrócić uwagę?Suknie ślubne typu trapezowego charakteryzują się tym, że są rozszerzane ku dołowi, a wąskie na górze. Jest to najbardziej uniwersalny krój, który pasuje do większości figur. Sukienka trapezowa może ukryć wystający brzuszek, masywne uda czy pomóc kobietom, które nie mają wyraźnego wcięcia w talii. Krój sprawdza się również u bardzo szczupłych kobiet, które nie mają zaznaczonych bioder. Sukienka może „dodać” im nieco zaokrąglenia. 

Biorąc pod uwagę, że ten fason jest uważany za pasujący do większości kobiecych figur, można go spotkać praktycznie w każdym sklepie z modą ślubną. Ten krój posiada też największą liczbę wariantów (rękawy, ozdobne przeszycia, drapowanie, falbany, różnego rodzaju dekolty), co sprawia, że staje się jeszcze bardziej uniwersalny. Jeżeli poszukujemy ładnej i wygodnej sukni ślubnej, to warto zainteresować się tego typu modelem.

  • Suknie ślubne – typ princessa 

Kobiety, które posiadają wyraźne wcięcie w talii powinny zwrócić uwagę na suknie ślubne z szerokim dołem. Suknie typu princessa są obcisłe na górze i posiadają wielowarstwowy, szeroki dół, czasem ozdabiany trenem. Niekiedy talia jest podkreślona jeszcze mocniej przez gorset. Tego typu suknie ślubne z reguły posiadają odkryte plecy i ramiona, co sprawia, że mogą prezentować się niezbyt dobrze na kobietach o masywnych ramionach. Panny Młode, które posiadają większe ramiona, ale chcą wystąpić w sukience tego typu, mogą ukryć je pod bolerkiem lub poszukać modelu z długimi, koronkowymi rękawami. Szeroki dół bardzo dobrze tuszuje zbyt obfite lub zbyt szczupłe biodra. 

  • Suknie ślubne – fason rozszerzany poniżej bioder

Suknie ślubne tego typu mają za zadanie podkreślić ładne ramiona, biust oraz biodra. Ukrywają za to nogi, więc są polecane kobietom, które posiadają masywniejsze uda i nogi. Sukienki z rozszerzeniem poniżej bioder nie są dedykowane dla kobiet noszących większe rozmiary, które posiadają wystający brzuszek oraz nie powinny ich zakładać niskie kobiety (krój może sprawić, że będę wyglądać na jeszcze niższe). Czasem w tego typu modelach tylna część sukienki jest dłuższa, tworząc elegancki tren. 

  • Suknie ślubne – syrenka

Suknie ślubne typu „syrenka” są bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, jest to jeden z najbardziej kobiecych fasonów. Podkreśla pośladki, wcięcie w talii oraz biust. Niestety, nie jest to sukienka dedykowana niskim kobietom. W tej sukni niskie kobiety będę wyglądać na jeszcze niższe. Fason jest odpowiedni dla kobiet o proporcjonalnej budowie ciała, niekoniecznie bardzo szczupłym.

  • Suknie ślubne – model z obniżonym stanem

Model sukni ślubnej z obniżonym stanem jest idealny dla kobiet, które mają szczupłe ramiona, płaski brzuch i wcięcie w talii. Jeśli kobieta nie posiada wyraźnego wcięcia, może je podkreślić ozdobnym paskiem, wstążką lub gorsetem. Najlepiej wyglądają w tej sukience kobiety o figurze typu odwrócony trójkąt lub prostokąt. Krój lekko poszerza biodra, więc panie o wąskich biodrach mogą optycznie powiększyć pośladki. Jednocześnie sukienka pasuje drobnym kobietom, ponieważ krój „wydłuża” sylwetkę.

  • Suknie ślubne – model empire

Tego typu suknia ślubna charakteryzuje się obcisłą górą, która odcina się pod biustem i luźno opada. Suknia sprawdza się w przypadku kobiet, które posiadają ładnie zarysowany biust oraz ramiona, a pragną ukryć niedoskonałości w niższych partiach ciała. Fason bardzo dobrze wygląda na kobietach noszących większe rozmiary lub kobietach o masywnych biodrach czy nogach oraz kobietach nie posiadających widocznej talii. Natomiast kobiety posiadające szerokie ramiona mogą w tym fasonie sukni ślubnej prezentować się niezbyt dobrze. Masywne ramiona oraz luźno puszczony dół sukni powodują, że ich sylwetka będzie wyglądać jeszcze masywniej.

  • Suknie ślubne – model jednowarstwowy

Tego typu suknie ślubne stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, charakteryzują się dużą wygodą i swobodą poruszania, a dodatkowo kojarzą się z dziewczęcą delikatnością. Są uszyte z lekkich materiałów, posiadają minimalistyczne ozdoby. Same kroje są proste, klasyczne. Niestety, zwiewne, jednowarstwowe suknie ślubne uwydatniają mankamenty figury, więc nie są przeznaczone dla wszystkich kobiet. Tego typu suknie ślubne sprawdzają się w przypadku kobiet szczupłych o proporcjonalnej budowie ciała i widocznym wcięciu w talii. Prezentują się wyjątkowo ładnie na kobietach o typie klepsydry.