Ślub wyjazdowy – jak zorganizować?

Ślub wyjazdowy – jak zorganizować?

Ślub wyjazdowy – jak zorganizować? Narzeczeni często decydują się na ślub w innym miejscu niż miejsce zamieszkania. Jednocześnie jest to duże wyzwanie, ponieważ oprócz standardowej procedury organizacji menu weselnego czy przyjęcia, pojawia się również konieczność uzgodnienia transportu gości lub zapewnienia im noclegu. Logicznie rzecz biorąc, cały proces jest na tyle złożony, że warto zrobić to jak najszybciej, ku zadowoleniu wszystkich gości, a zwłaszcza Młodej Pary.

Pawilon

Jednym z kluczowych aspektów jest zapewnienie noclegu dla gości. Trudno liczyć na to, że zdecydują się na powrót do domu tego samego dnia, a raczej wieczorem. Jednocześnie wymaganie samodzielnego uiszczenia opłaty za zakwaterowanie może nawet spowodować, że niektórzy goście odmówią zameldowania. Przed parą młodą staje jednak bardzo trudne zadanie: znalezienie miejsca na przyjęcie weselne, które pomieści również wszystkich gości. W miejscach atrakcyjnych turystycznie zazwyczaj nie stanowi to dużego problemu, ale nie zawsze decydujemy się na organizację imprez w zatłoczonych miejscach.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie imprezy w hotelu mogącym pomieścić dowolną liczbę osób. W domu weselnym liczba pokoi i liczba gości, które mogą pomieścić, jest zwykle bardzo ograniczona. Właściciele zapewniają nocleg tylko dla kilku osób, a w naszym przypadku nawet kilkadziesiąt miejsc do spania. Dlaczego hotel to dobry wybór? Po pierwsze, goście mają wszystkie swoje rzeczy pod ręką i nie muszą wybierać między dołączeniem do imprezy a wyjściem na stałe. Mogą przecież chwilę odpocząć w pokoju przed powrotem do holu recepcyjnego. To rozwiązanie jest szczególnie ważne dla osób posiadających małe dzieci, które szybko zasypiają. W przeciwnym razie rodzice będą musieli zabrać swoje dzieci do miejsca zakwaterowania i opuścić imprezę.

Transport gości

Narzeczeni mogą poprosić gości o samodzielny przyjazd i powrót. Większość osób wręcz preferuje to rozwiązanie, ponieważ chce być całkowicie niezależna od innych i być w domu w dogodny dla siebie sposób. Czasami jednak warto rozważyć wynajęcie busa, który zawiezie gości na wesele i następnego dnia odwiezie ich do domu. Wynajem busa nie musi być drogi, ale wszystko zależy od wielkości busa i liczby gości, których ma przewieźć.

Wynajęcie autobusu najlepiej przemyśleć z wyprzedzeniem, ponieważ zazwyczaj możemy liczyć na zniżki za wczesne rezerwacje. Ponadto wynajem busów prowadzony jest głównie przez przewoźników, którzy organizują transport grupowy na określonych trasach. Ich autobusy obsługują najpierw regularne odcinki, a następnie prywatnie. Dlatego lepiej zarezerwować usługę wypożyczenia auta w https://automaks.pl/ lub wynajmu busa z wyprzedzeniem, gdyż okazuje się, że konkretny przewoźnik może nie być w stanie zapewnić nam transportu. Wynajęcie małego busa kosztuje około 1000 zł, a nawet 3-4 tys. zł za wynajęcie dużego busa, który może pomieścić ponad 50 osób. Jednak za taką cenę możemy zapewnić wszystkim gościom przybycie na imprezę w komfortowych warunkach. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie posiadają samochodu lub nie są przyzwyczajone do pokonywania długich dystansów.

Kiedy przybędziesz?

Ślub wyjazdowy – jak zorganizować?
Ślub wyjazdowy – jak zorganizować?

Goście zwykle przybywają na miejsce w dniu ślubu. Jednocześnie państwo młodzi i świadkowie muszą przybyć z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Przede wszystkim należy sprawdzić wygląd sali weselnej i uzgodnić z obsługą ostateczne szczegóły. Poza tym śpieszenie się na miejsce zdarzenia w dniu imprezy jest ryzykowne, bo wystarczy mały wypadek po drodze i możesz przegapić swój ślub.

Jednak pytaniem wielu panien młodych jest to, jak znaleźć fryzjera i kosmetyczkę, aby przygotować je na ten piękny dzień poza domem. W większości przypadków, jeśli fryzjer lub kosmetyczka zdecyduje się na świadczenie usług poza miejscem prowadzenia działalności, za usługi poza domem zostanie naliczona dodatkowa opłata. W takim przypadku znacznie łatwiej będzie znaleźć kogoś, kto na miejscu zapewni nam wszystkie niezbędne usługi. W tym celu można wcześniej udać się do miejscowości, w której odbędzie się wesele i umówić się na rozprawę. Możesz także skorzystać z Internetu, aby znaleźć odpowiednią osobę do ubierania panny młodej w jej wyjątkowy dzień ślubu.

Organizacja wesela jest trudna sama w sobie, nie mówiąc już o miejscu innym niż miejsce zamieszkania młodej pary. Zorganizowanie takiej imprezy zwykle wymaga większego nakładu pracy, a co więcej, cały etap przygotowań warto rozpocząć nawet z rocznym wyprzedzeniem. Konieczne jest zapewnienie noclegu, transportu dla gości, a także znalezienie odpowiedniej wizażystki i fryzjera dla Panny Młodej i ewentualnie świadków lub rodziców. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby zorganizować wesele na odległość, ponieważ jest to wspaniałe przeżycie i pamiątka na całe życie dla Młodej Pary i wszystkich gości.