Niezbędne akcesoria do pielęgnacji paznokci – must have każdej kobiety

Niezbędne akcesoria do pielęgnacji paznokci - must have każdej kobiety

Niezbędne akcesoria do pielęgnacji paznokci – must have każdej kobiety: zadbane paznokcie to niesztampowy dodatek każdej kobiety, która lubi dbać o swój wygląd i stara się go urozmaicać. Paznokcie mogą być doskonałym wyrazem naszej osobowości i zdradzać temperament. Zadbane dłonie to także dobra wizytówka, która sprawia, że wyglądamy schludniej i bardziej elegancko.

Współcześnie techniki manicure są bardzo obszerne i urozmaicone w różne dodatki i zastosowania. Na naszych paznokciach może pojawić się praktycznie wszystko, czego zapragniemy. Pomalowane paznokcie dla kobiety są czymś w rodzaju sztuki pielęgnacyjnej, która często stosowana może być opanowana do perfekcji. Aby upięknić swoje paznokcie można skorzystać z profesjonalnych usług, proponowanych przez kosmetyczki lub samodzielnie wykonać manicure. Co zatem warto mieć w swojej kosmetyczce, aby można było z powodzeniem pomalować paznokcie i sprawić żeby wyglądały one zjawiskowo?

Po co są akcesoria do paznokci i dlaczego warto je mieć?

Pomimo tego, że większość ludzi manicure kojarzy jedynie z pomalowaniem paznokci, to do wykonania tego zabiegu niezbędna jest większa liczba przedmiotów, umożliwiających poprawę ich wyglądu. Niezależnie od tego czy jesteśmy w salonie kosmetycznym, czy we własnym domu to istnieje kilka żelaznych zasad prawidłowo wykonanego manicure i lista niezbędnych do jego wykonania akcesoriów.

 Akcesoria do paznokci to powszechnie znane i stosowane przedmioty, które są niezbędne w pielęgnacji naszych dłoni, a dokładniej płytki paznokciowej. Odpowiednie ich użycie oraz zastosowanie w zdecydowany sposób polepszy komfort pracy i usprawni ją. Zadbane dłonie to efekt poświęcenia im czasu i tylko od nas zależy jak będą wyglądały. Przybory do paznokci to elementy, które każda kobieta powinna mieć w domu. Oprócz lakierów i podkładów czy odżywek, warto zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów, które doprowadzą naszą płytkę paznokciową do stanu niemalże idealnego do położenia ulubionego lakieru czy hybrydy.

Must have każdego manicure – pilnik i bloczek polerski

Niezbędne akcesoria do pielęgnacji paznokci - must have każdej kobiety
Niezbędne akcesoria do pielęgnacji paznokci – must have każdej kobiety

Podstawowym elementem każdego manicure jest odpowiedni pilnik, który w precyzyjny sposób spiłuje paznokcie w taki sposób, aby były one gładkie i równe. Pilnik jest chyba jedną z najpopularniejszych rzeczy, którą każda kobieta posiada. Jest on niezbędny, nie tylko do zrobienia oszałamiającego manicure, ale także w sytuacjach alarmowych, gdy zdarzy nam się paznokieć, czy też połamie. Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów pilników i stosowane są zależnie od ich twardości oraz grubości płytki paznokciowej. Do twardych i grubych paznokci najlepiej sprawdzi się metalowy pilniczek, do łagodnych oraz zniszczonych paznokci najlepszy będzie szklany pilnik, natomiast papierowe doskonale się sprawdzą przy każdym rodzaju płytki paznokciowej. Pilniki to produkty o prostej budowie, różniące się ziarnistością oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Ziarnistość dzielona jest na stopnie gradacji, które, są następujące: 80-100, 100-180, 240-500, 500-1000, 1000-1500. Im wyższy stopień gradacji, tym pilnik jest delikatniejszy.

Natomiast bloczek polerski doskonale sprawdzi się do zmatowienia płytki paznokciowej, nawet w miejscach trudno dostępnych. Jest jednym z podstawowych narzędzi pracy stylistki oraz przedmiotem, który warto mieć w swojej kosmetyczne, gdyż zapewnia on idealny wygląd naszych paznokci.

Zadbane skórki to podstawa

Zadbane skórki świadczyć będą o efekcie wykonanego manicure, pozwolą one, bowiem na równomierne rozłożenie lakieru i estetyczny jego wygląd. Pękające, zadzierające się i suche skórki warto od czasu do czasu potraktować kremem nawilżającym, który zdecydowanie poprawi ich wygląd oraz strukturę. Jednakże, aby prawidłowo o nie dbać należy zaopatrzyć się w kopytko oraz cążki, dzięki którym odpowiednio je odsuniemy i usuniemy, poprawiając tym samym wygląd naszej płytki paznokciowej. Narzędzia te umożliwią w skuteczny sposób pozbyć się niechcianych zadziorów oraz zrogowaciałego naskórka. Kopytkiem odsuwa się błonkę nachodzącą na płytkę, a cążkami usuwa się jej nadmiar.

O tym czy warto obcinać skórki, czy też nie powinna decydować ich grubość oraz widoczność. Czasami wystarczy jedynie je delikatnie odsunąć, a czasami należy je wyciąć, aby uzyskać najlepszy efekt i ładnie wyglądającą płytkę paznokciową.

Dużo rzeczy, dużo możliwości

Generalnie do wykonania podstawowego manicure i do utrzymania paznokci w odpowiednim stanie niezbędny jest jedynie dobry pilnik, bloczek polerski, cążki i lakier – dużo lakierów. Jednakże idąc dalej można wzbogacić swoje zasoby o mnóstwo innych rzeczy, takich jak frezarka, lampa uv, utwardzacz, oliwka, podkładka pod dłonie i różnego rodzaju dodatki ozdobne (cekiny, brokaty itp.). Przydać się także mogą pędzelki, płyn – cleaner i różnego rodzaju waciki i patyczki. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych preferencji oraz stopnia zaangażowania w proces robienia paznokci, oraz od tego czy zajmujemy się tym profesjonalnie czy raczej hobbistycznie lub wyłącznie na własne potrzeby. Jedno jest jednak pewne – ładnie wyglądające paznokcie, zadbane i schludne to doskonała wizytówka naszej osoby.