Masaże Ursynów

Masaże Ursynów

Masaże Ursynów to znane zabiegi, jakie dają nam odprężenie i relaks. Na Ursynowie znajdziemy szeroką ofertę dotyczącą masaży różnego rodzaju. Specjaliści doskonale wiedzą, jak sprostać wymogom klienta, dopasowując masaże do naszych oczekiwań. Nie zapominajmy o tym, że każdy masaż ma wywoływać konkretne efekty, które są doceniane przez osoby masowane. Czym jest masaż? Dlaczego warto z niego skorzystać? Jakie zalety mają masaże na Ursynowie?

Masaż na Ursynowie

Najprościej rzecz ujmując, jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który bazuje na sprężystym odkształcaniu tkanek. Masażysta wykonuje konkretne ruchy, które wywołują ucisk na tkanki. Doświadczona osoba dobiera także właściwe tempo i dane ruchy, dzięki czemu uzyskuje się pożądane efekty. Nie od dziś wiadomo, że Ursynów słynie z dobrych i fachowych masaży, jakie cieszą się uznaniem na rynku.

Jeśli chodzi o historię, takie zabiegi wywodzą się ze starożytnych czasów. Pierwsze masaże był wykonywane w Indiach oraz w Chinach, gdzie stosowane jest także w religijnych obrzędach. Okazuje się, ze w XVI wieku ta metoda stała się niezwykle popularna i uznawana była za leczniczą metodę. Miało to związek z licznymi badaniami, w jakich wskazano, że masaże mają korzystny wpływ na zdrowie ludzkie i wspomagają leczenie wielu schorzeń. Przez wiele lat wykształciły się różne techniki i rodzaje masażu, jakie do dziś są bardzo popularne. Plusem jest postęp i zyskiwanie wiedzy o ciele ludzkim.

Znane rodzaje masażu

Warto zauważyć, że rodzajów masaży jest bardzo dużo. Najpopularniejszy jest klasyczny masaż, który daje odprężenie. Poza tym, wyróżnić można przede wszystkim:

  • masaż sportowym,
  • masaż gorącymi kamieniami,
  • masaż orientalny,
  • masaż wirowy,
  • masaż tajski,
  • manualny drenaż limfatyczny,
  • masaż pneumatyczny,
  • masaż kobido

Na uwagę zasługuje fakt, że część masaży jest wykonywana za pomocą ludzkich rąk, a część z użyciem bardziej nowoczesnych sprzętów. Wiele metod wykonamy jedynie w profesjonalnym gabinecie masażu, gdzie znajduje się specjalistyczne wyposażenie.

Masaż na Ursynowie – zalety

Główną zaletą masażu jest rozluźnienia tkanek mięśniowych i zmniejszenie obrzęku. W efekcie dochodzi do zmniejszenia nacisku, jaki jest wywierany na nerwy. Podczas masażu zwiększymy zakres ruchu i stabilności, co zmniejszy z kolei ryzyko odniesienia obrażeń, przykładowo podczas uprawnia sportu. Kolejnym atutem jest to, że masaże na Ursynowie wspomagają krążenia i pobudzają przepływ krwi w organizmie. Płyn wypełniony białymi krwinkami wpływa na oczyszczenie toksyn i odpadów w ciele, co niweluje ryzyko wirusów i bakterii. Dobre krążenie zapewnia naszym mięśniom składniki odżywcze, jakie są potrzebne do wyleczenia. Nie zapominajmy o tym, że masaże nie mają jedynie efektów fizycznych. Nie od dziś wiadomo, że chemiczne i psychologiczne efekty masażu są równie silne i równie cenione na rynku.

Co ciekawe, masaże zastosujemy także w leczeniu stanów niefizycznych, co ma związek z wywoływaniem efektów chemicznych. Godzinna sesja masażu może znacznie obniżyć poziom kortyzolu i zwiększyć poziom serotoniny, co zapewni nam dobre samopoczucie. Serotonina jest naturalnym środkiem przeciwbólowym i odgrywa ważną rolę w regulowaniu aspektów naszego psychicznego zdrowia. Ma to wpływ na nastrój, sen, pamięć, zachowania społeczne i trawienie. Okazuje się, że masaże wspomagają leczenie depresji, lęku, a nawet niestrawności.

Masaże na Ursynowie są wykonywane przez profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Liczne badania wskazały, że ta metoda daje nierozerwalny związek pomiędzy zdrowiem psychicznym, a fizycznym. Przede wszystkim masaże pomogą nam poradzić sobie z niechęcią do ruchu i dodadzą energii.

Odprężenie dla ciała i ducha

Regularne masaże dają odprężenie ciału i duchowi. Powodują one rozluźnienie mięśni, przyspieszają także krążenie limfy i krwi. Profesjonalne zabiegi mają na celu wspomóc przemianę materii i usuwanie zalegających toksyn w organizmie. Dzięki temu dochodzi do lepszego odżywienia komórek i tkanek. Krew szybciej krążąca dostarczy nam niezbędne produkty odżywcze, a toksyny są cały czas usuwane z organizmu. Komórki wydajnie korzystają z dostarczanych produktów, a wzmocnienie układu odpornościowego przełoży się na nasze zdrowie i siły witalne.

Wiele osób zmaga się z nadmiernym stresem, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie zawsze samodzielnie potrafimy zniwelować to uczucie. Szybko się denerwujemy, nie możemy spać i jesteśmy rozkojarzeni. W tym przypadku warto postawić na relaksacyjne masaże na Ursynowie, które nas wyciszą i pozwolą na całkowitą regenerację umysłu i ciała. Pamiętajmy o tym, że masaż to skuteczna metoda biernej relaksacji i odprężenia.

Specjalistyczne masaże już od lat cieszą się zainteresowaniem wśród wielu osób. Profesjonaliści pomogą nam dobrać taki rodzaj masażu, jaki zniweluje bóle i da nam komfort. Regularne odwiedzanie gabinetu na Ursynowie ma wiele korzyści, które warto docenić. Przede wszystkim zadbamy o swoje zdrowie i dobry nastrój każdego dnia, ciesząc się energią i siłą do działania.