Jak to jest być profesjonalnym tatuażystą?

Jak to jest być profesjonalnym tatuażystą?

Jak to jest być profesjonalnym tatuażystą? Ludzie przyniosą do salonu tatuażu najbardziej bolesne chwile i poproszą o przemienienie ich w dzieło sztuki. Podczas wojny w Iraku wielu żołnierzy prosiło niejednego tatuażystę o to, aby wytatuował aktywnego członka wojska. Czasami ludzie rozmawiają przez pamięć o takich wspomnieniach, a wielu profesjonalnych tatuażystów wierzy, że w tym procesie jest coś z natury terapeutycznego.

Dobrze jest mieć troskę i uwagę przez kilka godzin. Jako tatuażysta naprawdę nie możesz zabrać ze sobą własnego bagażu emocjonalnego do salonu tatuażu. Nie ma znaczenia, czy miałeś stresujący poranek, musisz nauczyć się zostawiać te rzeczy za drzwiami i być całkowicie przy tej osobie.

Istnieją dwa tradycyjne modele salonów tatuażu, z różnymi kombinacjami między nimi. Po pierwsze, są sklepy, w których klienci proszą przede wszystkim o tatuaż na miejscu. Wybierają spośród wstępnie narysowanych projektów w studio, a po spotkaniu możesz ich już nigdy nie zobaczyć. Są też sklepy na zamówienie, w których artyści pracują z klientami z wyprzedzeniem, aby zaprojektować coś oryginalnego. Rysowanie i rozmawianie przez tatuaż może zająć miesiące, zanim ktoś w końcu to zrobi.

Proces tworzenia niestandardowych tatuaży https://www.omnibus.biz.pl/jak-wybrac-odpowiednie-studio-tatuazu/ może być niezwykle satysfakcjonujący ze względu na głębokie relacje, które tworzysz z klientami. Jednocześnie czasem jest ulgą spotkać się z tatuażystą w salonie, w którym wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć atrament na kogoś, bez konieczności inwestowania w tworzenie tatuażu przez dłuższy czas.

Tatuażysta musi być przygotowany na potencjalne niepowodzenie

Gdy zaczynasz od początku, może wydawać się, że prawie wszystkie linie są krzywe lub niespójne. Nawet gdy osiągniesz dobre wyniki, nie będziesz odporny na błędy. Błędy w pisowni mogą wystąpić w przypadku tatuaży tekstowych, jeśli artysta i klient nie sprawdzą potrójnie. Niemal w każdym salonie tatuażu profesjonalista zna kogoś, kto wytatuował komuś logo Supermana, a kiedy skończył, zdał sobie sprawę, że odłożył je na odwrót. Kiedy coś takiego się dzieje, nie można tego cofnąć. Musisz tylko przeprosić i zaoferować, że zatuszujesz to za darmo.
Naprawdę trudno jest zaakceptować swój błąd i zmierzyć się z nim, zwłaszcza gdy jest on na czyimś ciele na zawsze. Na początku wielu z tatuażystów miało koszmary! Jednakże, gdy stajesz się dobrym tatuatorem tylko wtedy, gdy odsuwasz swoje lęki i ego na bok, uczysz się na własnych błędach i ćwiczysz mocniej, aby nigdy, nigdy więcej nie pozwolić, aby to się powtórzyło.

Musisz mówić klient prosto w oczy, co sądzisz o ich pomysłach

Klient nie może wiedzieć, co sprawia, że tatuaż jest dobry, tego można się nauczyć tylko po wielu latach tatuowania, więc profesjonaliści twierdzą, że Twoim zadaniem jest udzielanie wskazówek i opinii na temat tatuażu, który chcą uzyskać. Oczywiście niektórzy ludzie upierają się przy swoich pomysłach, więc jeśli nie możesz wyobrazić sobie sposobu, aby ich koncepcja wyglądała dobrze jako tatuaż, powinieneś je odrzucić. Nie każdy profesjonalny tatuażysta robi tatuaże https://www.luckyseven.pl/, które uważa za obraźliwe lub w złym guście.

Każdy salon tatuażu oczekuje od pracownika sztuki opanowania i uzyskania spokoju, nawet w najbardziej burzliwych scenariuszach

Są chwile, kiedy pracujesz nad dużym tatuażem, który tatuujesz od wielu godzin i patrzysz na ilość czerni, która pozostała Ci do wypełnienia i widzisz, że wygląda absolutnie nieskończenie. Możesz zacząć panikować, więc musisz skupić się na laserze na milimetrze skóry, nad którą pracujesz. Możliwość skupienia się na teraźniejszości to zdecydowanie umiejętność, którą musisz wypracować w salonie tatuażu.

Tatuażyści mogą pracować do momentu, w którym ich ciało im na to pozwoli. Pamiętaj również o tym, aby być świadomym własnych wad

Zasadniczo siedzisz zgarbiony i utrzymujesz nieruchomą pozycję przez 10 godzin dziennie. Często tatuażyści mają problemy z kręgosłupem. W końcu wielu z nich z pewnego powodu rozwinęło zapalenie ścięgien w ramionach, które stało się tak złe, że nie mogli dłużej tatuować w pełnym wymiarze godzin.

Jak to jest być profesjonalnym tatuażystą?
Jak to jest być profesjonalnym tatuażystą?

Jeśli jesteś krytyczny wobec siebie, może to być trudna linia pracy. Niemal każdy profesjonalista z renomowanego studio mówi, że jest kilka rzeczy, które zrobiłby inaczej, nawet w swoich ulubionych projektach. Jest jednak coś bardzo satysfakcjonującego w oglądaniu, jak ktoś idzie do lustra i widzi tatuaż po raz pierwszy. Nie krytykują wszystkich drobiazgów, zachwycają się tym, jak zamieniłeś ich pomysł w sztukę, którą będą nosić ze sobą przez resztę życia.

Zanim wielu ze znanych tatuatorów zaczęło podążać swoją ścieżką, rozbudowali w sobie podziw zmieszany z dużym strachem przed branżą, która wydawała się bardzo imponująca, a także niedostępna z zewnątrz. Odkąd przeszli na drugą stronę, od wytatuowania po zostanie tatuatorem, poznali najsłodszych, najmilszych ludzi na świecie. Wbrew krążącym opiniom, które zaczynają tracić na sile z biegiem czasu, tatuator to nie zawsze wyjęta spod prawa osoba, która szuka możliwości zarobku. Wręcz przeciwnie. W renomowanym studio tatuażu nie spotkamy osób, którym brakuje pasji do sztuki.