Blog książkowy i nowości literackie

Blog książkowy i nowości literackie

Blog książkowy i nowości literackie: prowadzenie blogów książkowych jest niezwykle popularne w dzisiejszych czasach. Na blogach książkowych możemy znaleźć nie tylko wiele interesujących recenzji oraz opinii, ale też poczytać o aktualnych nowościach literackich. Warto wiedzieć o nowych, interesujących dziełach literackich, aby móc samodzielnie się z nimi zapoznać i wyrazić na ich temat subiektywną opinię. Blogi książkowe są idealnym miejscem na poszerzanie swojej wiedzy odnośnie nowych na rynku książek oraz na dzielenie się swoimi opiniami na temat niedawno przeczytanych dzieł.

Nowości literackie na blogach książkowych. Dlaczego warto czytać książki?

W księgarniach każdego miesiąca pojawiają się nowości literackie. Jest ich jednak tak wiele w ciągu roku, że nie zawsze wiemy, na jaką pozycję literaturową powinniśmy się zdecydować. Wtedy z pomocą przychodzą nam blogi książkowe, na których umieszczane są opisy nowości literackich. Ograniczanie się do czytania tylko popularnych książek lub tych polecanych przez rodzinę lub znajomych jest nie zawsze dobrym pomysłem, ponieważ bardzo często wśród nowości literackich można znaleźć tzw. “perełki” literackie. 

Czytanie książek jest bardzo ważne, ponieważ pozwala przede wszystkim rozwijać swoją wyobraźnię. W trakcie czytania książek w głowie pojawiają się obrazy przedstawiające daną scenę. Wyobraźnia pozwala bardziej wczuć się w daną lekturę i wraz ze zwiększaniem ilości czytanych książek wyobraźnia się rozwija. Książki mają również korzystny wpływ na koncentrację, co jest szczególnie ważne dla osób, które mają trudności ze skupieniem swojej uwagi nawet na jednej, najprostszej czynności.

Czytanie książek, w tym oczywiście nowości literackich, pozwala również zmniejszać stres i choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Czytanie książek relaksuje i jednocześnie wzbogaca nasze słownictwo, co może być przydatne w komunikacji z innymi ludźmi. Książki są również fantastycznym sposobem na rozwijanie swoich zainteresowań, zwłaszcza jeśli czytamy na przykład poradniki odnośnie zajęć, które są dla nas interesujące. Warto wybierać książki z przede wszystkim interesującej nas tematyki, tak aby lektura nie była udręką, a przyjemnością.

Dlaczego warto czytać blogi z opisami nowości literackich?

Blogi książkowe, na których znajdują się opisy nowości literackich, są ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na takich blogach o tematyce książkowej znajdziemy oczywiście nie tylko opisy nowości literackich, ale też szczegółowe recenzje oraz porównania różnych dzieł literackich. Na blogach książkowych są też często organizowane dla czytelników rozmaite konkursy.

Blog książkowy i nowości literackie
Blog książkowy i nowości literackie

Poznawanie nowości literackich poprzez blogi internetowe pozwala dowiedzieć się, czy dana pozycja literaturowa, która pojawiła się na rynku, byłaby dla nas interesująca i warta uwagi. Nowości literackie pojawiają się każdego roku wyjątkowo często, a popularni autorzy nie ustają w tworzeniu nowych dzieł chcąc zadowolić szerokie grono czytelników. Blogi o tematyce książkowej ( https://literackigps.pl/moje-rankingi/ )  zachęcają do czytania dzieł literackich, a opinie i recenzje, które na nich znajdziemy, pozwalają na wybór dobrej książki, która będzie dla nas interesująca. 

Nowości literackie dostępne w księgarniach występują w różnych gatunkach, dlatego warto na bieżąco sprawdzać, co aktualnie nowego pojawiło się na rynku książkowym. Blogi książkowe są idealnym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i pogłębienie swojej wiedzy odnośnie dzieł literackich. W księgarniach ostatnio pojawiają się nowości literackie o tematyce true crime, czyli książki dotyczące zabójstw czy poszukiwań przestępców. Modne są również książki o tematyce science-fiction, jak i romanse. Romanse są idealne dla kobiet, które lubią się rozerwać. Popularne są również książki o rozwoju osobistym i o biznesie, bo dzięki nim można dowiedzieć się czegoś bardzo mądrego.

Dlaczego wiele osób nie czyta nowości literackich?

Wiele osób czyta książki, w tym nowości literackie np. https://literackigps.pl/autor/michel-houellebecq/, ze względu wspomnianych wyżej korzyści. Jednak nie każdy się na to decyduje. To może wydawać się dziwne, ponieważ książek jest naprawdę wiele i to w różnych gatunkach, zatem każdy powinien odnaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Dlaczego zatem nie wszyscy czytają książki? Najczęstsze powody to brak czasu, brak pieniędzy na zakup książek lub brak ochoty na szukanie interesującej pozycji. Warto jednak pamiętać, że książek nie trzeba kupować, bowiem w większych miastach jak i coraz częściej również w mniejszych miejscowościach są biblioteki publiczne, w których można wypożyczyć książki posiadając jedynie kartę biblioteczną.

Jeśli natomiast mamy niewiele czasu w ciągu dnia na czytanie książek, to powinniśmy się zastanowić, czy naprawdę tak jest. Po chwili namysłu dochodzimy najczęściej do wniosku, że na przykład książkę można czytać, jeśli na co dzień poruszamy się komunikacją miejską, albo wieczorem, zamiast bezmyślnego przeglądania social mediów. Warto spróbować każdego dnia znaleźć chociaż poł godziny na czytanie, a z czasem wyrabiamy nawyk i będziemy chcieli czytać znacznie więcej.

 

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl