Studio tatuażu

Studio tatuażu

Wybór studio tatuażu jest bardzo ważny. Robimy tatuaże na całe życie i to pokazuje nas i tatuażystę, który je wykonuje. Ponieważ bez problemu możemy wybierać pomiędzy studiami tatuażu, ze względu na ich ilość w każdym mieście, warto dokładnie przemyśleć ten temat. Zwłaszcza jeśli robisz sobie tatuaż po raz pierwszy, przeczytaj poniższe wskazówki.

Tatuażysta, który wykonuje dla nas tatuaże, powinien być artystą i być profesjonalistą w swojej dziedzinie. Powinien charakteryzować się dobrym stylem i znajomością tematu. Dobry tatuażysta nie tylko wstrzyknie pigment w skórę, ale również odpowie na pytania dotyczące pielęgnacji tatuażu.

Studio tatuażu, w którym pracuje, ma być sterylne i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Na początku naszej drogi poszukiwawczej, po zapoznaniu się z ofertami, powinniśmy zwrócić uwagę na cenę. Dobry tatuaż kosztuje i nie jest tani. Rozliczane są na dwa sposoby: sesje całodniowe (powyżej 1000 zł, to duże, pracochłonne projekty) oraz jednodniowe (ceny zaczynają się od 1500 zł za proste projekty o krótszym czasie realizacji). Jeśli ktoś zaoferował nam tatuaż za mniejsze pieniądze, powinniśmy się poważnie zastanowić nad jego wykonaniem.

W cenę tatuażu wliczone są nie tylko umiejętności pracowników studia tatuażu, ale także określony procent rachunków za prąd czy czynsz za lokal. Z pewnością nie powinniśmy oszczędzać na tatuażach. Jeśli w tej chwili nie mamy pieniędzy na wymarzony tatuaż, odłóżmy to na inny termin. Nie wybieraj tańszego rozwiązania, ponieważ późniejsze problemy związane z jego naprawą mogą kosztować kilkukrotnie. Jeśli tatuaż jest źle wykonany, może być konieczne usunięcie lasera lub rozjaśnienie skóry. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego studia tatuażu, są terminy. Może im być naprawdę daleko od dobrych fachowców.

Czasami czas oczekiwania może sięgać nawet kilku lat. Nic dziwnego, w końcu bez względu na dziedzinę, ustawiają się najlepsi profesjonaliści. Jeśli ktoś tatuuje nas następnego dnia, powinniśmy zastanowić się, dlaczego jest wolny na randkę. W dobrym studiu tatuażu personel bez problemu wykona również projekty, które chcemy wytatuować na swoim ciele. Mniej utalentowani tatuatorzy mogą oczekiwać od nas wyboru gotowych projektów, które są w stanie wykonać. Jednak nie warto decydować się na taką procedurę, ponieważ tatuaż będzie sprawą osobistą. Jeśli dobrze poszukamy, na pewno znajdziemy pracownię, która wykona nasz projekt. Jeśli tatuujemy pierwszy raz, warto wybrać się na słynną imprezę Tattoo Konwent.

Odbywa się corocznie w największym mieście w Polsce. Pojawia się na nim około stu pięćdziesięciu najlepszych polskich tatuażystów, którzy brali udział w różnych konkursach. Zaprezentowali również swoje prace, reprezentując niepowtarzalny i nietuzinkowy styl. Na tego typu imprezach nie tylko decydujemy, jaki styl tatuażu chcemy mieć, ale także wybieramy, kto nas wytatuuje. Ponieważ wykonywanie tatuaży to prawdziwa sztuka, każdy artysta ma swój niepowtarzalny styl tworzenia i swój ulubiony styl.

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Przykładami stylów są: styl realistyczny (są to tatuaże tworzone z fotograficzną precyzją i cieszą się największą popularnością), oldschool (czyli styl klasyczny, są to grube linie, kolorowe wypełnienia), newschoole i neotraditionale (czyli rozbudowany oldschool , który zawiera więcej szczegółów), styl graficzny (tworzony w odcieniach szarości, przypominający szkicowanie i rysowanie), dotwork (coraz więcej fanów tego stylu, który tworzy się za pomocą kropek), akwarela (są to kolorowe tatuaże kobiece wzory) . Po znalezieniu idealnego stylu nadszedł czas na wybór wzoru. Jak wspomniano powyżej, w dobrym studiu tatuażu brak wykroju nie będzie problemem. Powinno być osobiste, a przede wszystkim przyjemne dla nas samych. Nie warto ulegać modom ani słuchać, jak inni próbują wybierać za nas wzorce. Będziemy go nosić na skórze do końca życia, więc musiała to być mądra decyzja.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze studia tatuażu jest higiena. Studia muszą bezwzględnie przestrzegać zasad ustalonych przez Sanepid. To, że powinno być czyste, jest oczywiste. Powinniśmy trzymać się z dala od miejsc, gdzie jest kurz, brudne stoły czy fotele z włosami i krwią. Ponadto artyści tatuażu muszą dezynfekować narzędzia po każdym kliencie, zawsze nosić świeże rękawiczki i otwierać igły przed klientami. Oczywiście zasady higieny powinny dotyczyć również nas samych. Na przykład po wykonaniu tatuażu nie powinniśmy kąpać się w basenie, rzece, jeziorze czy morzu.

Tatuaże należy również zawijać w folię i smarować specjalnym kremem przez kilka dni. Jeśli trafiliśmy na studio tatuażu, w którym można wykonać tatuaże, warto poczytać o nim opinie. Tutaj spotyka nas Internet z niezliczonymi forami, stronami internetowymi i grupami w sieciach społecznościowych. Warto skorzystać z tego typu miejsc i zasięgnąć informacji.